Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

O roślinach jadalnych, leczniczych i trujących

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na pierwszy, po wakacyjnej przerwie, wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą. Spotykamy się w czwartek 28 września br. o godz. 18.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie (Chociński Młyn 5). Wykład pt. „Rośliny jadalne, lecznicze i trujące” poprowadzi Pani dr inż. Zofia Stypczyńska z Politechniki Bydgoskiej.

Na wykładzie będą omówione wybrane rośliny z bliskiego otoczenia człowieka. Niektóre z nich dostarczają pożywienia dla ludzi i zwierząt, inne leczą, jeszcze inne pomagają dbać o urodę. Są też takie, z którymi nie należy zaprzyjaźniać się, ale pozostawić je w ich środowisku. Przechodzimy obok „zielonego” na spacerach, sadzimy  w ogrodach, zachwycamy się ich pięknem. Fascynuje nas  niezwykła moc ukryta w dużych i małych roślinach.  Które wybrać do swojego ogrodu, a od których uciekać? Podczas wykładu będzie możliwość zapoznania się z żywymi okazami gatunków godnych uwagi pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego ludzi. 

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 27 września br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Dla uczestników wykładu przyjeżdzających z Chojnic Park Narodowy „Bory Tucholskie” zapewnia bezpłatny transport. Odjazd z przystanku przy sklepie Kaufland od strony ul. Obrońców Chojnic o godz. 17.15. Planowany powrót ok. godz. 20.30. Ilość miejsc w autokarze ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/

 

Pliki do pobrania: