Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Wyniki konkursu

W dniu 25 listopada 2020 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie rozstrzygnięto etap plastyczny XIX Konkursu Wiedzy Przyrodniczej odbywającego się w tym roku pod hasłem Sowy Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. W tym roku niestety nie odbędzie się drugi etap konkursu (teoretyczny), w którym to dzieci rozwiązywały zadania. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkół (teoretyczny) podstawowych z powiatu chojnickiego. Był to etap plastyczny. Prace mogły być wykonane wyłącznie indywidualnie. Nadesłano 147 prac z 19 szkół (z 28 klas). Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej portret jednego wybranego gatunku sowy występującego na terenie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” (puchacz, włochatka, sóweczka, puszczyk zwyczajny, uszatka).

Jury składające się z pracowników Parku Narodowego „Bory Tucholskie” pod przewodnictwem Magdaleny Kochanowskiej postanowiła nagrodzić:

1. Mateusza Heltę z kl. II b z Zespołu Szkół w Rytlu – opiekun Pani Karolina Wons;
2. Samuela Babiińskiego z kl. II b z Zespołu Szkół w Rytlu – opiekun Pani Karolina Wons;
3. Wiktorię Kołatkę z kl. II b z Zespołu Szkół w Rytlu – opiekun Pani Karolina Wons;
4. Zofię Wons z kl. II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku – opiekun Pani Karolina Wons;
5. Aleksandrę Fierek z kl. II d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku – opiekun Pani Grażyna Papierowska;
6. Szymona Dąbrowskiego z kl. II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – opiekun Pani Ewa Tyborska - Miętka;
7. Martę Różycką z kl. II d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – opiekun Pani Urszula Michalik;
8. Oliwiera Niklasa z kl. II d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – opiekun Pani Urszula Michalik;
9. Darię Radievę z kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Elżbieta Draws;
10. Katarzynę Nitkę z kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Elżbieta Draws;
11. Antoninę Nitkę z kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach – opiekun Pani Elżbieta Draws;
12. Julię Józefowską z kl. II d ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach – opiekun Pani Katarzyna Kniter;
13. Liwię Kolińską z kl. III b ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach – opiekun Barbara Kin;
14. Kaję Jurkiewicz z kl. II e ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach – opiekun Pani Agnieszka Matysiak;
15. Jana Wicherta z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach – opiekun Pani Anna Badowska;
16. Sandrę Landowską z kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach – opiekun Pani Ilona Meller;
17. Marcela Kierzka z kl. II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach – opiekun Pani Ilona Meller;
18. Zuzannę Wysocką z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach – opiekun Pani Regina Rudnik;
19. Klaudię Orzech z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Kosobudach – opiekun Pani Regina Rudnik;
20. Wojciecha Wirkusa z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach – opiekun Pani Grażyna Pelowska;
21. Nikodema Dzierzyka z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach – opiekun Pani Grażyna Pelowska;
22. Igora Rafińskiego z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach – opiekun Pani Agnieszka Żywicka;
23. Oliwię Szyszkę z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Czyczkowach – opiekun Pani Agnieszka Żywicka;
24. Marcina Kiedrowskiego z kl. III ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie – opiekun Pani Irena Dorawa;
25. Julię Kasprzak ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi – opiekun Pani Judyta Stoltman;
26. Aleksandrę Zygmańską ze Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi – opiekun Pani Judyta Stoltman;
27. Arkadiusza Kiełpińskiego z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach – opiekun Pani Violetta Bucław;
28.Tymoteusza Höhn z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach – opiekun Pani Violetta Bucław;
29. Jana Szyszkę z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach – opiekun Pani Violetta Bucław;
30. Patryka Kina z kl. II ze Szkoły Podstawowej w Wielkich Chełmach – opiekun Pani Mariola Szultka.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział w XIX Konkursie Wiedzy Przyrodniczej i już dzisiaj życzymy sukcesów w przyszłorocznej edycji.

Nagrody dla zwycięzców i podziękowania dla opiekunów zostaną  przekazane do szkół a następnie wręczone uczestnikom przez Dyrektorów.  

/BG/

 

 
Aleksandra Fierek

Aleksandra Fierek

Antonina Nitka

Antonina Nitka

Arkadiusz Kiełpiński

Arkadiusz Kiełpiński

Daria Radieva

Daria Radieva

Igor Rafiński

Igor Rafiński

Jan Szyszka

Jan Szyszka

Jan Wichert

Jan Wichert

Julia Józefowska

Julia Józefowska

Kaja Jurkiewicz

Kaja Jurkiewicz

Katarzyna Nitka

Katarzyna Nitka

Klaudia Orzech

Klaudia Orzech

Liwia Kolińska

Liwia Kolińska

Marek Kierzk

Marek Kierzk

Marcin Kiedrowski

Marcin Kiedrowski

Marta Różycka

Marta Różycka

Mateusz Helta

Mateusz Helta

Nikodem Dzierzyk

Nikodem Dzierzyk

Oliwia Szyszka

Oliwia Szyszka

Oliwier Niklas

Oliwier Niklas

Patryk Kin

Patryk Kin

Samuel Babiński

Samuel Babiński

Sandra Landowska

Sandra Landowska

Szymon Dąbrowski

Szymon Dąbrowski

Tymoteusz Hohn

Tymoteusz Hohn

Wiktoria Kołatka

Wiktoria Kołatka

Wojciech Wirkus

Wojciech Wirkus

Zofia Wons

Zofia Wons

Zuzanna Wysocka

Zuzanna Wysocka

Aleksandra Zygmańska

Aleksandra Zygmańska

Julia Kasprzak

Julia Kasprzak