Bory Tucholskie

Park Narodowy Bory Tucholskie - Zapraszamy na wykład pt. „Dzikie rośliny – ich symbolika w wierzeniach ludowych

Zapraszamy na wykład pt. „Dzikie rośliny – ich symbolika w wierzeniach ludowych

Park Narodowy „Bory Tucholskie” serdecznie zaprasza na kolejny wykład z cyklu Czwartkowe spotkania z przyrodą  pt. „Dzikie rośliny – ich symbolika w wierzeniach ludowych”. Tym razem gościć będziemy Panią dr inż. Zofię Stypczyńską z Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy. Spotykamy się 24 października br. o godz. 18.00 w siedzibie Parku w Charzykowach (ul. Długa 33).

Pojawienie się człowieka na Ziemi nierozerwalnie łączyło się z coraz większym wykorzystaniem roślin.  Początkowo stanowiły one pożywienie, materiał budulcowy czy energetyczny. Wraz ze zmianą trybu życia plemion i zdobywaniem przez nich życiowego doświadczenia, rośliny stały się również źródłem substancji leczniczych.

Rozwój i trwanie cywilizacji tych najstarszych i tych współczesnych, nierozerwalnie łączy się z przypisywaniem mocy i magii wielu gatunkom dzikich roślin. Symboliczne znaczenie ziół przetrwało wiele wieków i jest kultywowane do dziś, szczególnie w społecznościach  obszarów wiejskich, tych prawdziwie wiejskich. Ceniąc przyrodę i tradycję warto pamiętać  o wierzeniach naszych przodków i zachować je  dla przyszłych pokoleń.

Wszystkich zainteresowanych tą tematyką serdecznie zapraszamy na wykład. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 22 października br. na adres e-mail: b.grabowska@pnbt.com.pl lub tel. 52 3355127. Ilość miejsc ograniczona.

Informujemy, iż podczas wykładu będzie prowadzona fotorelacja w celu informowania o wydarzeniu na stronie internetowej Parku oraz Facebooku. Wszystkich uczestników prosimy o zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzanie danych osobowych.

/BG/ 

 

Pliki do pobrania: